Ugye Te sem hanyagolod el a fülmosást, a körömpucolást vagy arcod rendszeres tisztítását? De mi a helyzet a hónaljunkkal? Miért ne érdemelné meg tested ezen pontja is ezt a napi 1 perc törődést? Ha azt hiszed, csak a szagok és a foltok miatt érdekes ez a terület, olvass tovább…
Ha a testedet csupa jóféle dolgokkal táplálod, ápolod, ragyogóbb lesz. Az összetevők gondos megválasztása, és a kemikáliával teli „ ápolószerek „ kerülése kevesebb terhet ró bőrünkre és kiválasztó szervrendszerünkre. Ezért sem érdemes blokkolni az izzadást. Ismerd meg a hónaljadat közelebbről és ápold megfelelően!
Miért izzadunk?
Az izzadás a szervezet hőháztartásáért felelős, ugyanis az ember nagy melegben párologtatással hűti magát. Az izzadságot a testedben alapvetően kétféle mirigy termeli, amelyek közül az egyik a szagtalan, vízszerű izzadságot bocsájtja ki, a másik ezzel szemben egy hormonokkal teli váladékot ad ki magából, amely már nagyon is rendelkezik szaggal. A szag és túlzott nedvesség persze kellemetlen Egy kicsi „ illat „ még teljesen természetes, ám az erőteljes, szúrós szag problémára is utalhat ami miatt jobb felkeresni az orvosodat. Amikor valaki szinte betegesen izzad, annak genetikai vagy életmódbeli oka lehet. Inkább ki kellene vizsgálni, mint a szervezetünk folyamatait blokkolni. Dr. Hajdú Imre is leírta, hogy „az izzadás természetes folyamat, amit nem szabad kíméletlen eszközökkel megakadályozni” (Kozmetikai kézikönyv 3.kiadás, 1994,183.oldal)
Szóval ezt kell megoldani, amikor natúr dezodort készítesz vagy vásárolsz.
Alumínium-klorohidrát-halálos veszély?
Az alumínium fontos fémünk, de nem minden formában jó nekünk. Az alumínium klorohidrát egy vízben igen jól oldódó anyag, olcsó és működik, mint egy varázspálca. Az izzadásmentesség garantált. Akár 48 órára is képes a pórusokat úgy összehúzni és blokkolni, hogy az izzadás nem jön létre. A hagyományos dezodorok és izzadásgátlók tartalmazzák amely nagyobb mennyiségben ugyan hatékonyabb, ám annál inkább hajlamos irritálni is a bőrt. Kérdés, hogy mindenkinek szüksége van -e erre, és mi mindent tesznek még az adott kozmetikumba a gyártók?
Alapvetően nem született egyértelmű vizsgálat az izzadságátlók eme gyakori összetevőjére, de ha van kevésbé irritáló és szelídebb, mégis működő módszer, inkább azt válasszuk!
A natúr dezodorok alumínium helyett a következő hatóanyagokat alkalmazzák: szódabikarbóna, alkohol, cink, timsó.
Mit tudnak a természetes, natúr dezodorok!
A természetes és alumínium mentes dezodorok nem fogják eltömíteni a pórusaidat, így tehát izzadni fogsz, de mivel ez tested természetes méregtelenítő folyamata, nem is célszerű ezt nap mint nap mesterséges kozmetikumokkal akadályozni.
A természetes alapanyagú dezodorok hatásmechanizmusa egyszerű: természetes módon fertőtlenítenek, hogy ne alakuljanak ki a kellemetlen szagok. A funkcionális összetevők mellett bőrkényeztető anyagok is vannak a deóban, ilyen a többféle vaj, olaj és viasz. Minél többféle zsírsav található benne, annál jobb a hidratálás és ápolás. Így nem szárad ki a hónalj. A hónalj bőre is hajlamos kirepedezni, és akkor hamar felül is fertőződik.
A „ hagyományos „ dezodorról való váltás natúr dezodorra eleinte járhat kellemetlen tünetekkel. Mivel méreganyagok kezdenek távozni szervezetedből, ezért bőrödön megjelenhetnek pl: pattanások. Kitartás! Rövid időn belül el fognak tűnni. Ha viszont irritációt tapasztalsz ( a teljes bőrfelület vörös, gyulladt ), akkor lehetséges, hogy egy összetevőre, illatanyagra vagy gyógynövényre vagy allergiás. Ilyenkor érdemes dezodort váltanod. Szerencsére a természet bőkezűen bánt velünk, így könnyedén találhatsz alternatívát. A lényeg, hogy nem szabad feladni, mert egy termék neked nem megfelelő. Keresgélni, tesztelgetni kell nem szabad gondolkodás nélkül visszatérni az alumínium tartalmú dezodorokhoz.
Mi a szerepe a szódabikarbónának és az illóolajoknak?
A szódabikarbóna is több fronton támad, de sokan érzékenyek rá.
Egyrészt magas pH-t teremt, ami nem jó a szagot okozó baciknak. Másrészt nedvességet köt meg és ezáltal szagot is. Vigyázat: erős, lúgos kémhatású anyag így túl nagy dózisban nem célszerű alkalmazni. A ruhát hajlamos roncsolni, de jó adagolással ez elkerülhető.
Az illóolajok közül jó néhány orvosilag is igazoltan segíti az erősen izzadók életét. Ilyen a zsálya, a teafa, a levendula. Enyhe fertőtlenítő és pórusösszehúzó hatásúak, és jó illatuk segíti az idegek megnyugtatását is. Ez sokszor nem elhanyagolható.
www.zoldtudatos.hu
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: